Ako sa rozhoduje budúci majiteľ bazéna?

Chcete bazén už toto leto?

Jar je pre každého majiteľa rodinného domu začiatok prác na záhradke a plánovanie letnej dovolenky. Predchádzajúce horúce letá veľa ľudí presvedčili o tom, že mať vlastný bazén je komfort, ktorý i zo všedného dňa urobí malú dovolenku.

Všade dobre, doma najlepšie

Prísť v horúcom lete popoludní z práce a skokom do vody zmyť všetky starosti je predstava, ktorá presvedčí aj zaťatých odporcov bazénov. A tak sa postupne stáva zapustený bazén samozrejmou súčasťou rodinného domu a každodennou dovolenkou vo vlastnej záhrade.

Ako sa rozhoduje budúci majiteľ bazéna?

Pavol a Martina majú rodinný dom a dve malé deti. Na rodinnej porade sa zhodli, že si zaobstarajú bazén, ale majú jasno len v tom, že bazén bude na južnej strane hneď pri východe z obývačky. Pavel a Martina zatiaľ netušia, čo je pri rozhodovaní o bazéne dôležité. Tak si poďme zhrnúť, čo by mal vedieť každý, kto uvažuje o vlastnom bazéne:

1. Na čo mať bazén?

Využitie bazéna je asi to najdôležitejšie kritérium pre rozhodnutie, či si ho kúpiť. Nikto nechce mať na záhrade bazén, ktorý zíva prázdnotou.

Bazén môže byť príjemný spoločník, praktický tréner aj klinický psychológ

Ako? Pokiaľ ho využijete naplno, posilníte si svaly, imunitu, rodinné a priateľské vzťahy a doprajete si relax, na aký ste doteraz neboli zvyknutí. Ruku na srdce, kto by nechcel byť zdravší, odpočinutejší a veselší práve vďaka všetkým výhodám bazéna? Stačí si vybrať pravidelné ranné alebo večerné plávanie, otužovanie, stretávanie sa s rodinou a priateľmi, nočné kúpanie alebo len váľanie sa na nafukovačke s knihou alebo drinkom.

2. Ako sa starať o bazénovú vodu

Ďalším rozhodovacím úskalím je nutnosť starostlivosti o bazén. Údržba bazénovej vody je často vnímaná ako neprekonateľná prekážka. Niet pochýb o tom, že je potrebné sa o ňu pravidelne starať. Ale žijeme v dobe pokrokovej a už dnes máme na trhu bezúdržbový samočistiaci bazén, ktorý všetku prácu s náročným čistením, zvláda sám. Samočistenie funguje na princípe trysiek na schodoch a dne bazéna, ktoré prúdom vody postupne naháňajú nečistoty do filtrácie. Trysky pracujú nenápadne aj počas kúpania a vďaka pravidelnej cirkulácii prispievajú k znižovaniu chemických látok vo vode. A to je ďalšie plus.

3. Na čo ešte myslieť, než vyberiete ten pravý bazén

  • Ideálny tvar a veľkosti bazéna

Veľkosť bazéna je závislá na veľkosti pozemku, spôsobu využitia a finančných možnostiach investora. Aj malý bazén môže byť s protiprúdom vhodný aj pre plavecký tréning. Ponuka z 25 bazénových modelov v dvanástich farbách uspokojí estetické nároky každého.

  • Zastrešenie a vyhrievanie vonkajšieho bazéna

Čo si budeme hovoriť, zakrytý bazén sa tak rýchlo neochladí. Jeho zastrešením sa predĺži kúpacia sezóna o niekoľko týždňov. A pri vyhrievaní pomocou tepelného čerpadla alebo solárnymi panelmi to môže byť navyše aj niekoľko mesiacov.

4. Čo je potrebné zvážiť ešte pred zaobstaraním bazéna?

Investíciu do zapusteného bazéna je potrebné dôkladne zvážiť. Nie je to ako kúpiť si nové auto a po roku ho predať. Bazén zostane. Preto je dobré zvoliť kvalitu, ktorá obstojí v čase nielen svojím dizajnom, ale i vysokým štandardom spracovania. Voľba keramického bazéna značky COMPASS spĺňa všetky tieto kritériá. Navyše sa jedná o lokálny produkt, bazény sa vyrábajú vo fabrike v Senci.

Teraz je pravý čas sa rozhodnúť

Ak ste došli až sem, tak už viete, čo chcete a prečo. Je čas začať konať 🙂

Práve jar je ideálny čas pre objednanie bazéna. Kto si objedná bazén na jar, ten sa už v lete môže spokojne kúpať. Využite naše online poradenstvo a nechajte si pripraviť ponuku šitú na mieru.

ako sa rozhoduje buduci majitel bazena