Môže ostať bazén cez zimu napustený?

Bazén môže ostať bez klasického zazimovania, keď dodržíte nasledujúce podmienky

Ak sa rozhodnete cez zimu bazén nevypúšťať, musíte mať na zreteli, že pri výpadku elektrickej energie, napájajúcej bazén a pri nízkych teplotách, môže prísť k poškodeniu technologických častí bazéna a nespadá to pod záruku.

Ďalšie požiadavky pre prevádzku napusteného bazéna cez zimu:

  • pre tento spôsob je nutné bazén vybaviť špeciálnym termostatom, ktorý zabezpečí spustenie technológie a samočistiaceho systému Vantage vždy pri poklese teploty pod -3 °C
  • táto ochrana funguje len do -15 °C
  • náklady na zazimovanie takto napusteného bazéna sa pohybujú okolo 420 €
  • pre podrobnejšie informácie nás neváhajte kontaktovať

Náš tip pre bazén v zime:

Keramické bazény Compass majú kónický tvar. Vďaka tomu je ľadová vrstva na hladine bazéna prirodzene vytláčaná hore a nedochádza tak k tlaku na steny bazéna.

Naše odporúčenie pre bezpečnosť vášho bazéna v zime

Ak sa rozhodnete mať bazén v zime napustený, zverte jeho prípravu na toto obdobie špecializovanej bazénovej firme. Potrebujete poradiť, alebo rovno zazimovať bazén? Sme tu pre vás.

Prečítajte si náš článok o ekologickej novinke – HYDRO ECO bazéne, v ktorom vďaka jednoduchému zariadeniu, ostáva voda počas niekolko rokov – Prečo cez zimu nevypúšťať bazén? Šetríme vodu a vaše peniaze.

 

konicky tvar bazénu bazen v zime

bazen v zime

Nezáväzná ponuka

Čo je to nezáväzná ponuka? Vy nám napíšete, aký bazén chcete, prípadne, aké by mal mať vybavenie (samočistenie, slanú vodu, protiprúd, prekrytie...). My Vám pripravíme ponuku a Vy budete o krok bližšie k vlastnému bazénu.

Chcem nezáväznú ponuku