Samočistiaci bazén – čo to je a ako funguje?

Moderné technológie prenikajú do všetkých oblastí nášho života. Starostlivosť o rodinné bazény sa tak postupne stáva nezávislou na človeku. Stačí bazén naprogramovať a akákoľvek práca, vrátane zbavenia sa nečistôt v bazéne, už prebieha automaticky.

Samočistiaci bazén – čo to je a ako funguje?

Tak ako je v automobilovom priemysle trend budovať vozidlá s autonómnym riadením, tak je v bazénovom svete na vzostupe samočistiaci systém, ktorý v starostlivosti o bazén dokonale zastúpi prácu človeka.

Aký je to vlastne “samočistiaci” bazén? Čistí sa ručne, roboticky, alebo úplne sám?

Bazén sa môže čistiť mechanickým vysávačom ručne, tzn. v sezóne musíte bazénu venovať jednu hodinu minimálne 2x do týždňa, aby bol čistý.

Dalším variantom je použitie robotického vysávača, časovo je to ale o niečo náročnejšie. Nehovoriac o nutnej manipulácii s vysávačom pred a po čistení bazéna, a jeho následnom uskladnení. V čase čistenia robotom sa nesmie bazén používať.

V porovnaní s týmto, bazén Compass so zabudovaným samočistiacim systémom Vantage pracuje samostatne v dopredu nastavených intervaloch. Zároveň môže čistenie prebiehať aj počas Vášho kúpania sa v bazéne, a ani si neuvedomíte, že sa bazén čistí.

Overené zákazníkmi vo svete a aj u nás

“Technológia samočistenia bazénov je vo svete už niekoľko rokov veľmi rozšírená, a tak sme radi, že môžeme systém, ktorý už overili stovky domácností prinášať exkluzívne našim zákazníkom,” hovorí Zoltán Berghauer, CEO Compass Europe, s.r.o., ktorá bazény vyrába v novovybudovanej fabrike v Senci.

Nielen úspora času, ale aj vysoká efektivita

Samočistiaci bazén odstráni 99 % všetkých nečistôt na stenách, schodoch a dne bazéna. V priebehu samočistenia sa môžete kúpať, trysky pracujú bezpečne a nenápadne. Voda v bazéne je rovnomerne teplá vďaka tomu, že pravidelne cirkuluje. Dávkovanie chlóru alebo iných dezinfekčných prostriedkov je omnoho nižšie ako pri bazénoch bez automatického samočistenia a voda je vďaka tomu šetrnejšia k pokožke.

Cirkulacia vody v bazéne so samočistiacim systémom:

cirkulacia vody v bazéne so samočistiacim systémom

 

Prečo sa rozhodnúť pre SAMOČISTIACI BAZÉN?

  • Získate viac voľného času s rodinou či blízkymi alebo len tak sami pre seba
  • Vďaka pravidelnej cirkulácii, ušetríte elektrickú energiu na vyhrievanie
  • Znížite množstvo použitej bazénovej chémie
  • Budete mať zdravšiu vodu šetrnejšiu k pokožke

Ako funguje samočistiaci bazén?

Výsuvné trysky umiestnené na schodoch a na dne bazéna (1) si postupne tlakom vody posúvajú nečistoty smerom k dnovej výpusti (2) odkiaľ potom všetko pokračuje do filtrácie (3). Toto sa opakuje v pravidelných dopredu nastavených intervaloch, pokiaľ nie je bazén vyčistený.

samočistiaci bazén fungovanie

Text bol publikovaný na HNONLINE.SK