Samočistiaci bazén – čo to je a ako funguje?

Moderné technológie prenikajú do všetkých oblastí nášho života. Starostlivosť o rodinné bazény sa tak postupne stáva nezávislou na človeku. Stačí bazén naprogramovať a akákoľvek práca, vrátane zbavenia sa nečistôt v bazéne, už prebieha automaticky.

Samočistiaci bazén – čo to je a ako funguje?

Tak ako je v automobilovom priemysle trend budovať vozidlá s autonómnym riadením, tak je v bazénovom svete na vzostupe samočistiaci systém, ktorý v starostlivosti o bazén dokonale zastúpi prácu človeka.

Aký je to vlastne “samočistiaci” bazén? Čistí sa ručne, roboticky, alebo úplne sám?

Bazén sa môže čistiť mechanickým vysávačom ručne, tzn. v sezóne musíte bazénu venovať jednu hodinu minimálne 2x do týždňa, aby bol čistý.

Dalším variantom je použitie robotického vysávača, časovo je to ale o niečo náročnejšie. Nehovoriac o nutnej manipulácii s vysávačom pred a po čistení bazéna, a jeho následnom uskladnení. V čase čistenia robotom sa nesmie bazén používať.

V porovnaní s týmto, bazén Compass so zabudovaným samočistiacim systémom Vantage pracuje samostatne v dopredu nastavených intervaloch. Zároveň môže čistenie prebiehať aj počas Vášho kúpania sa v bazéne, a ani si neuvedomíte, že sa bazén čistí.

Overené zákazníkmi vo svete a aj u nás

“Technológia samočistenia bazénov je vo svete už niekoľko rokov veľmi rozšírená, a tak sme radi, že môžeme systém, ktorý už overili stovky domácností prinášať exkluzívne našim zákazníkom,” hovorí Zoltán Berghauer, CEO Compass Europe, s.r.o., ktorá bazény vyrába v novovybudovanej fabrike v Senci.

Nielen úspora času, ale aj vysoká efektivita

Samočistiaci bazén odstráni 99 % všetkých nečistôt na stenách, schodoch a dne bazéna. V priebehu samočistenia sa môžete kúpať, trysky pracujú bezpečne a nenápadne. Voda v bazéne je rovnomerne teplá vďaka tomu, že pravidelne cirkuluje. Dávkovanie chlóru alebo iných dezinfekčných prostriedkov je omnoho nižšie ako pri bazénoch bez automatického samočistenia a voda je vďaka tomu šetrnejšia k pokožke.

Cirkulacia vody v bazéne so samočistiacim systémom:

cirkulacia vody v bazéne so samočistiacim systémom

 

Prečo sa rozhodnúť pre SAMOČISTIACI BAZÉN?

  • Získate viac voľného času s rodinou či blízkymi alebo len tak sami pre seba
  • Vďaka pravidelnej cirkulácii, ušetríte elektrickú energiu na vyhrievanie
  • Znížite množstvo použitej bazénovej chémie
  • Budete mať zdravšiu vodu šetrnejšiu k pokožke

Ako funguje samočistiaci bazén?

Výsuvné trysky umiestnené na schodoch a na dne bazéna (1) si postupne tlakom vody posúvajú nečistoty smerom k dnovej výpusti (2) odkiaľ potom všetko pokračuje do filtrácie (3). Toto sa opakuje v pravidelných dopredu nastavených intervaloch, pokiaľ nie je bazén vyčistený.

samočistiaci bazén fungovanie

Text bol publikovaný na HNONLINE.SK

Nezáväzná ponuka

Čo je to nezáväzná ponuka? Vy nám napíšete, aký bazén chcete, prípadne, aké by mal mať vybavenie (samočistenie, slanú vodu, protiprúd, prekrytie...). My Vám pripravíme ponuku a Vy budete o krok bližšie k vlastnému bazénu.

Chcem nezáväznú ponuku